Tento produkt bol vyrobený v lokalite Pivnica vinárstva, Nádražná 55, Šenkvice dňa 2021-02-09

VELTLÍNSKE ZELENÉ 2020 suché

Víno biele, suché, zlatožltej farby s intenzívnou vôňou čerstvo natrhaných jabĺk, maslových hrušiek a lipového kvetu. Výrazná minerálna chuť pôsobí v ústach prejavom exotického ovocia, marakuje a egrešov. Záver patrí ananásu a zelenej mandli.

Proces výroby vína

1.

Pestovanie a pôvod hrozna

Naše vinohrady sa nachádzajú v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti v modranskom vinohradníckom rajóne v obci Šenkvice. Veltlín zelený 2020 pochádza z vinohradníckeho honu Krče. Vinohrad má plochu 1,23 ha a bol vysadený v roku 1975. Surovinu, z ktorej vyrábame vína si pripravujeme už vo vinohrade. Na zdravotný stav hrozna dohliadame po celý rok, čím minimalizujeme akékoľvek prídavné látky do vína. 
Name
Place
Malé Šenkvice, vinohradnícky hon Krče
2.

Zber

 Zber hrozna realizujeme výlučne ručne, v ranných hodinách. 
Name
Place
Malé Šenkvice, vinohradnícky hon Krče
3.

Odstopkovanie a pomletie

Obraté hrozno zvážame z vinohradov čo najskôr do pivnice a hneď začíname s procesom spracovania. Prvým krokom je šetrné odstopkovanie s následným pomletím bobúľ. 
Name
Place
Pivnica vinárstva, Nádražná 55, Šenkvice
4.

Macerácia chladom

Nasleduje niekoľkohodinová macerácia chladom priamo v lise bez použitia enzýmov. 
Name
Place
Pivnica vinárstva, Nádražná 55, Šenkvice
5.

Lisovanie

Jemné lisovanie pri nízkom tlaku lisu. Lisovanie, ľudovo povedané „prešovanie“ hrozna je proces oddeľovania muštu (kvapalnej fázy) od pevných častí hrozna (tuhá fáza) pomocou tlaku lisu. 
Name
Place
Pivnica vinárstva, Nádražná 55, Šenkvice
6.

Odkaľovanie, fermentácia a školenie vína

Chladové odkalenie muštu s následne rýchlym nástupom fermentácie (kvasenia), postupná riadená fermentácia, filtrácia a školenie vína (technologické operácie, ktoré majú zabezpečiť fyzikálnu, chemickú, mikrobiologickú a senzorickú kvalitu vína). 
Name
Place
Pivnica vinárstva, Nádražná 55, Šenkvice
7.

Fľašovanie a príprava do predaja

 Proces školenia vína završuje jeho nafľašovanie, ktoré si vyžaduje už vyškolené a stabilizované víno. 
Name
Place
Pivnica vinárstva, Nádražná 55, Šenkvice

Ocenenia

GRAND PRIX VINEX 2021

O nás

Sme rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré vzniklo v roku 2012. Pretože sme si vedomí toho, že len z kvalitnej suroviny môžeme vyrobiť kvalitné víno, vysádzame a obhospodarujeme vlastné vinohrady. Naše vína vyrábame hlavne z hrozna z vlastných malokarpatských viníc. 

Ekologické poľnohospodárstvo

Vína z vinárstva CARPATE DIEM odrážajú charakter našich viníc, z ktorých surovina pochádza. Od januára 2021 hospodárime v systéme ekologického poľnohospodárstva. Výsledkom zavedenia systému bude označenie, že naše hrozno a vína sú v BIO kvalite, deklarované znakom ekologického poľnohospodárstva Európskej únie. V rámci ochrany pred chorobami viniča používame prípravky spoločnosti Bioka, ktorá vyvíja a vyrába ekologické hnojivá bez rezíduí škodlivých pre ľudí, aj životné prostredie.

Degustácie a eventy

Riadená degustácia? Firemný večierok? Teambuilding? Stretnutie s priateľmi? Rodinná oslava? Spojte sa s nami a pripravíme Vám event podľa Vášho želania.

Prenájom vinohradov

Prenajmite si od nás vinohrad a počas jedného vinohradníckeho roka Vás zasvätíme do pestovania viniča, spracovania hrozna a výroby Vášho vlastného vína! Od jari až do jesene sa môžete spolupodieľať na všetkých prácach vo vinohrade, oberačke, či prešovačke v našej pivnici. A v zime? Pripijeme si na zdravie s Vašim mladým vínkom.

Vína s nízkym obsahom histamínu

Zloženie nášho vína ako potraviny, ktorú dodávame na trh je pre nás dôležité. Preto ho pravidelne kontrolujeme a dbáme na to, aby bolo zdravotne vyhovujúce. Jednou zo systematicky preverovaných zložiek je histamín, ktorého väčšie množstvo v potravinách môže vyvolať alergické reakcie. Žiaľ, u ľudí citlivých na prítomnosť histamínu v jedle býva jeho účinok zosilnený požitím alkoholických nápojov. Všetky naše biele a ružové vína prešli procesom testovania v certifikovanom laboratóriu. Obsah histamínu v nich má hodnotu menšiu ako 0,0005 g/l, čo je hladina, ktorú znášajú aj ľudia s histamínovou intoleranciou. Momentálne máme v portfóliu 20 druhov bielych a ružových vín, s ktorými si môžu bez obáv pripiť už aj milovníci vína s touto potravinovou intoleranciou.